Bartek Konopacki zwycięzcą konkursu na edukacyjną grę komputerową

„W świecie cyberprzestrzeni”

W dniu 10.12.2018r. w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu odbył się event zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu i Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych Delta w ramach projektu „W świecie cyberprzestrzeni – o zagrożeniach uświadamiamy, omamić nie pozwalamy”.

Cały projekt obejmował kilka dziedzin:

1. Stworzenie filmowych spotów profilaktycznych dotyczących zagrożeń w cyberprzestrzeni:
  • cyberbullyingu – stosowanie przemocy przez nękanie, zastraszanie, prześladowanie i wyśmiewanie za pośrednictwem internetu,
  • sekstingu – forma komunikacji elektronicznej, której przekazem jest obraz lub treść,
  • cyberstalkingu – uporczywe nękanie przez komunikatory elektroniczne,
  • groomingu – uwodzenie za pośrednictwem internetu,
  • phishingu – podszywanie się pod inną osobę w celu uzyskania pożądanego efektu,
  1. Stworzenie oraz prowadzenie witryny internetowej na portalu Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu
  2. Konkursu programistycznego dla uczniów szkół średnich i studentów na stworzenie gry komputerowej o tematyce profilaktycznej.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że konkurs i nagrodę główną o wartości 3000zł wygrał uczeń klasy 3 technikum informatycznego Zespołu Szkół nr 2 - Bartłomiej Konopacki. Grę stworzył w języku skryptowym Java Script. Możecie obejrzeć ją jak również wszystkie spoty klikając odpowiedni link pod artykułem.

Podczas uroczystego wręczenia nagrody Bartkowi towarzyszyli również: Pani Dyrektor Ewa Flaga, Mama Bartka i nauczyciel Pan Mirosław Juszczak. Programowania aplikacji internetowych Bartek uczy się pod kierunkiem Panów Mirosława Juszczaka i Łukasza Koryckiego.

Spotkanie swoją obecnością uświetnili również zaproszeni goście: Aurelia Michałowska Mazowiecka Kurator Oświaty, Jolanta Szafrańska Koordynator Programu Razem Bezpieczniej z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, insp. Marek Świszcz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, Włodzimierz Pujanek Dyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Bogusław Tundzios Kierownik Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu, a także dyrektorzy, pedagodzy. W evencie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Radomia i okolic. Całe spotkanie uświetniła swoim występem wokalnym Julia Ziętek.

Serdecznie gratulujemy Bartkowi sukcesu!!!

>>>>> Więcej fotek z całej uroczystości znajdziecie na naszym profilu na FB... <<<<<

Poniżej prezentujemy nagrodzoną grę i warte obejrzenia spoty profilaktyczne

Gra profilaktyczna – I miejsce w konkursie
(autor Bartłomiej Konopacki, klasa 3 technikum informatycznego)