Spektakularne zwycięstwo uczennicy Dwójki w konkursie kelnerskim!

16 listopada w Zespole Szkół Spożywczo - Gastronomicznych w Warszawie, w finale  X jubileuszowego konkursu " Kuchnia Polska na Mazowszu", w konkursie kelnerskim udział wzięła uczennica 4 klasy TŻiUG - Ewelina Wojtal. Dwunastu kelnerów z całej Polski walczyło o najwyższe trofeum!

Zmagania kelnerskie rozpoczęły się od sprawdzenia wiedzy z zakresu obsługi konsumenta w języku polskim i angielskim. Następnie kelnerzy przygotowali nakrycie impostyl - " Kolacja z champagne" oraz nakrycie room serwis , na tacy , do śniadania wiedeńskiego z jajkiem w szklance dla jednej osoby. Kluczową konkurencją było filetowanie pstrąga w obecności konsumenta na wózku kelnerskim. Czynność tą należało wykonać w czasie nie dłuższym niż 7 minut. Ewelina wykonała to bezbłędnie!

Jury przyznało Ewelinie Wojtal I miejsce w X jubileuszowym konkursie kelnerskim " Kuchnia Polska na Mazowszu" 2018. Uczennica otrzymała puchar, medal, dyplom oraz cenne nagrody rzeczowe i voucher na szkolenie barmańskie.

Gratulujemy Mistrzyni i życzymy dalszych sukcesów!

Małgorzata Zadróżna - Piłka

Poniedziałek, 17 Grudnia 2018