Zawodowcy na start - kelner

Od 01.09.2017 r. Zespół Szkół nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie realizuje projekt „Zawodowcy na Start”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Osi Priorytetowej PRO WM 2014 – 2020 X Edukacja dla rozwoju regionu, Działania 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałania 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów. Efektem wsparcia będzie nabycie/podniesienie przez uczniów kompetencji, umiejętności oczekiwanych przez pracodawców lokalnego/regionalnego rynku pracy.

Jedną z form wsparcia uczestników projektu „Zawodowcy na start” są zajęcia specjalistyczne zawodowe realizowane w ramach współpracy z otoczeniem społeczno – gospodarczym.
W roku szkolnym 2018/2019 dwunastu uczniów z klasy II kucharz oraz II i III technik żywienia i usług gastronomicznych brało udział w kursie kelner i serwis specjalny. Zakres tematyczny kursu obejmował m. in. pojęcie gastronomii, współczesne trendy w polskiej gastronomii, rodzaje lokali gastronomicznych, aranżacje sali konsumenckiej w zakładzie gastronomicznym, dekoracje sali konsumenckiej, zasady obsługi gości w gastronomii, karty menu, nakrywanie stołów – zasady, serwis talerzowy, zasady serwowania napojów i potraw, sylwetka kelnera. Zajęcia zakończyły się uzyskaniem przez uczniów certyfikatów. Łączny koszt kursu dla 3 grup to 13 920,00 zł.

Poniedziałek, 17 Grudnia 2018
imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta