Zawodowcy na start - intensywny kurs z wiedzy i umiejętności barmańskich

Od 01.09.2017 r. Zespół Szkół nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie realizuje projekt „Zawodowcy na Start”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Osi Priorytetowej PRO WM 2014 – 2020 X Edukacja dla rozwoju regionu, Działania 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałania 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów. Efektem wsparcia będzie nabycie/podniesienie przez uczniów kompetencji, umiejętności oczekiwanych przez pracodawców lokalnego/regionalnego rynku pracy.

Jedną z form wsparcia uczestników projektu „Zawodowcy na start” są zajęcia specjalistyczne zawodowe realizowane w ramach współpracy z otoczeniem społeczno – gospodarczym.

W roku szkolnym 2018/2019 dwunastu uczniów z klasy II kucharz oraz II i III technik żywienia i usług gastronomicznych brało udział w kursie barman i hydrosommelier. Jest to intensywny kurs z wiedzy i umiejętności barmańskich. Wprowadza w zagadnienia pracy za barem oraz pozwala stawiać pierwsze kroki w zawodzie barmana z zapleczem podstawowych informacji i umiejętności praktycznych gdzie ponad 80% zajęć to ćwiczenia praktyczne. Zajęcia zakończyły się uzyskaniem przez uczniów certyfikatów. Łączny koszt kursu dla 3 grup to 12 840,00 zł.

Poniedziałek, 17 Grudnia 2018
imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta