Jesienny krajobraz Zakopanego

W dniach 29 – 31. 11.2018r. klasa IV TE wraz z wychowawcą Krystyną Gąsiorowską oraz opiekunem Elżbietą Marciniuk, wybrała się na zwiedzanie południowych krańców Polski. Udając się szlakiem młodopolskiej Bohemy młodzież dotarła do Krakowa, gdzie zwiedziła najstarsze zabytki miasta – Kościół Mariacki, Sukiennice, Wieżę Ratuszową, Bramę Floriańską oraz Wawel.  Uczniowie nie omieszkali także odwiedzić smoka wawelskiego oraz jego groty.

Jednak podróż młodzieży nie kończyła się na Krakowie.  Wesoły autobus zabrał nas bowiem do Zakopanego. Tu młodzież mogła podziwiać piękne widoki gór oraz wjechać na Gubałówkę , zwiedzić Krupówki, zobaczyć kościół, w którym Janosik przyrzekał wierność Marynie, poznać architekturę najstarszych budowli Podhala zwiedzając wieś Murzasichle.

Po długich marszach górskimi trasami uczniowie mogli wypocząć w basenach wód termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej.

Po trzech dniach wszyscy w wesołych humorach, wypoczęci i zrelaksowani wróciliśmy do domu.

Poniedziałek, 17 Grudnia 2018
imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta