Szef dla Młodych Talentów - Akademia Inspiracji MAKRO

Już po raz trzeci nasza szkoła uczestniczyła w inauguracji cyklów spotkań „Szef dla Młodych Talentów”  w Akademii Inspiracji MAKRO.

W wydarzeniu udział wzięło kilkaset osób, w tym przedstawiciele branży gastronomicznej, uczniowie szkół oraz klas gastronomicznych, którzy rozwijają swoje umiejętności kulinarne. Organizatorzy przygotowali stanowiska z degustacją potraw pochodzących z różnych zaborów, kuchni żydowskiej oraz wojskowej – goście mieli okazję posmakować m.in. fasolki po bretońsku, bułek Piłsudskiego, karpia po żydowsku oraz sera z ziemniaków zwanego parmezanem.

Na uczestników czekały także pokazy kulinarne, prowadzone przez szefów kuchni: Pawła Serafin, Michała Bałazy, Philippe Abraham, Wojciech Harapkiewicz, Piotr Kaciuba, Michał Arciszewki, Mariusz Bizub, Przemysław Błaszczyk, Dżenneta Bogdanowicz, Łukasz Cichy, Janusz Fic, Jarek Walczyk i inni.

Szefowie kuchni nie tylko przełożyli dawne przepisy na język współczesnej gastronomii, ale wzbogacili je także o elementy charakterystyczne dla regionów czy kuchni, które na co dzień reprezentują.

Dziękujemy bardzo za zaproszenie.

Iwona Kiełt

Środa, 17 Października 2018