Z wizytą w piekarni Żabczyńscy

Dnia 21 września uczniowie klasy II TŻiUG uczestniczyli  w  wycieczce edukacyjnej  do Piekarni ”Żabczyńscy” znajdującej się w Łaskarzewie,  gdzie mieli możliwość obejrzenia  produkcji pieczywa razowego ze słonecznikiem oraz innego asortymentu produkowanego w piekarni.

Program zwiedzania zaplanowany był w ten sposób, aby można było zobaczyć jak przebiegają kolejne etapy produkcji pieczywa razowego ze słonecznikiem. Młodzież  zobaczyła   jak wygląda zaczątek , wyprodukowany z niego kwas, następnie przerobienie  kwasu na ciasto czyli  dodanie odpowiedniej ilości pozostałych składników zgodnie z recepturą, jego rozrost, formowanie i wypiek. Należy zaznaczyć iż pieczywo produkowane było bez żadnych polepszaczy. Każdy z uczniów otrzymał słodką bułkę oraz chleb, którego byli współtwórcami. Wycieczka zakończyła się  wspólną integracją przy pysznej pizzy w Pizzerii „U Żaby”.

Bardzo serdecznie dziękujemy p. Waldemarowi Żabczyńskiemu za możliwość zobaczenia produkcji pieczywa ,życzliwość oraz całą dotychczasową współpracę.

Marzenna Żak, Marta Szymborska, Anna Liszewska

Środa, 17 Października 2018