O Szkole
Wydarzenia i Informacje
Bez kuchni ani rusz
Fryzjerstwo - Szkolenia
Fryzjerstwo na wesoło
Informacje o Przetargach
Koło krwiodawstwa
Praktyki zagraniczne
Świat Sportu
Szkolne Koło CARITAS
Szkolne koło PTTK
Technik Informatyk
Wiadomości z biblioteki
Z życia szkoły
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Narodowe Czytanie

W przeddzień ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, 7 września, strofy Przedwiośnia wybrzmiały w parku przy Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. W niezwykłej scenerii fragmenty powieści czytali  uczniowie i nauczyciele szkół średnich prowadzonych przez powiat oraz Liceum Katolickiego, a także zaproszeni goście.

Narrację oraz  wprowadzenie do każdego czytanego fragmentu powieści przygotowała Izabela Odziemczyk Dadas z ZS nr 2 w Garwolinie.  W czytaniu udział wzięli dyrektorzy placówek oświatowych, a także dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jerzy Duchna. W rolę bohaterów powieści wcielili się uczniowie i nauczyciele szkół średnich prowadzonych przez powiat oraz Liceum Katolickiego z Garwolina. A wszystko w oprawie muzycznej uczniów z garwolińskiej „Dwójki”.

– Przedwiośnie to doskonały utwór na 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. Mogliśmy wczuć się w los Cezarego Baryki w Odessie, jego wędrówkę do Polski, tęsknotę jego ojca do Ojczyzny, w której są piękne „szklane domy”, zderzenie się z rzeczywistością Polski lat 20-tych, wojnę polsko-bolszewicką i trudny okres początku dwudziestolecia międzywojennego – powiedział starosta Marek Chciałowski.  

 


– Pogoda wyjątkowo dopisała w tym roku i mogliśmy spotkać się przy okazji tego wydarzenia na zewnątrz, po raz pierwszy zorganizować czytanie na tarasie miętnieńskiego dworku. Gratuluję dyrektorom, nauczycielom i uczniom wszystkich szkół przygotowania. Żeromskiego warto czytać choćby dlatego, by dostrzec w pisarzu wyjątkowego wizjonera, marzyciela, patriotę – podsumowała dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak.

Na zakończenie czytający otrzymali pamiątkowy egzemplarz lektury z okolicznościowym stemplem przygotowanym specjalnie z okazji Narodowego Czytania 2018. W dalszej części spotkania, przy kawie i poczęstunku można było obejrzeć wystawę książek Żeromskiego oraz otrzymać pamiątkowy stempel. Wszyscy goście otrzymali także patriotyczny kotylion z origami.

 

>>>>Galeria Facebook


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi:


Poniedziałek, 24 Czerwca 2019
imieniny: Danuta, Emilia, Jan


Poprzednia galeria
2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008
Tablica ogłoszeń
Ostatnio
3,732,771 unikalne wizyty

od 2007, M.Juszczak, A.Wyskwar
Si-fusion. Vse pravice pridržane. Powered by PHP-fusion. Designed by Si-Fusion.