Zawodowcy na start - barista

Od 01.09.2017 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP im. T. Kościuszki w Garwolinie realizuje projekt „Zawodowcy na Start”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Osi Priorytetowej PRO WM 2014 – 2020 X Edukacja dla rozwoju regionu, Działania 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałania 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów. Efektem wsparcia będzie nabycie/podniesienie przez uczniów kompetencji, umiejętności oczekiwanych przez pracodawców lokalnego/regionalnego rynku pracy.

Jedną z form wsparcia uczestników projektu „Zawodowcy na start” są zajęcia specjalistyczne zawodowe realizowane w ramach współpracy z otoczeniem społeczno – gospodarczym. Uczniowie klasy II i III kucharz oraz III i IV technik żywienia i usług gastronomicznych brali udział w kursie barista. Kurs składał się z części teoretycznej – w ramach, której uczniowie zapoznali się z rodzajami kaw, poznali sprzęt baristy oraz poznali historię zawodu, kwalifikacje oraz zakres obowiązków baristy oraz praktycznej – w ramach, której uczniowie przygotowywali napoje kawowe. Zajęcia zakończyły się uzyskaniem przez uczniów certyfikatów. Koszt kursu 8 040,00 zł.

Środa, 17 Października 2018
imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora