Współpraca z firmą LECHPOL

Urządzenia firmy MikroTik nie są im obce

Dzięki współpracy z firmą Lechpol uczniowie i nauczyciele Technikum Informatycznego wzięli udział w szkoleniu z obsługi urządzeń sieciowych produkowanych przez firmę MikroTik.

Szkolenie odbyło się w dwóch terminach. W obu wzięli udział uczniowie klasy III TI. 27 marca i 6 kwietnia obie grupy uczniów oraz pięciu nauczycieli TI wzięło udział w szkoleniu przeprowadzonym przez Pana Huberta Zadrożnego - informatyka firmy LECHPOL. Pracownik firmy Lechpol z Miętnego przedstawił na wstępie strukturę sieci komputerowej, która łączy kilkadziesiąt punktów sprzedaży elektroniki zlokalizowanych na terenie całej Polski.

Zasadnicza część czterogodzinnego szkolenia była poświęcona obsłudze i funkcjonowaniu urządzeń sieciowych firmy MikroTik. Niepozorne z wyglądu routery posiadają wiele rozbudowanych opcji. Najważniejsze z nich były wyjaśniane i wykonywane przez uczestników na urządzeniach. Hubert Zadrożny przedstawił szerokie spektrum możliwości jakie dają urządzenia MikroTika, czym żywo zainteresowana była młodzież oraz kadra nauczycielska. Wiedza zdobyta podczas spotkania może zaprocentować w przyszłości, bo wiele lokalnych firm korzysta z urządzeń łotewskiego producenta.

Z firmą LECHPOL podjęliśmy już tymi szkoleniami stałą współpracę, która naszym uczniom przynieść może wiele korzyści. Jednocześnie pragniemy podziękować serdecznie Panu Hubertowi Zadrożnemu i firmie LECHPOL za poświęcony czas i przeprowadzenie szkolenia.

tekst i zdjęcia: Łukasz Korycki, Mirosław Juszczak

Poniedziałek, 17 Grudnia 2018