statuetka Złotego Grzebienia dla Weroniki Szerszeń

I miejsce i tytuł „Najlepszego ucznia w zawodzie fryzjer”
oraz statuetka Złotego Grzebienia dla Weroniki Szerszeń

20 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1 w Krasnymstawie odbyła się IV Edycja Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego „ Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer” o tematyce „Kolorowe Ptaki”. Ideą konkursu jest rozwijanie zainteresowań zawodowych młodych miłośników sztuki fryzjerskiej.  Celem było wykonanie  w czasie 180 min. fryzury o charakterze fantazyjnym, inspirowanej tematem „ Kolorowe Ptaki”. Zadania konkursowe oceniane były przez komisję składającą się z opiekunów uczniów oraz sponsorów.

Przedstawicielka naszej szkoły – Weronika Szerszeń,  uczennica klasy II Technikum Usług Fryzjerskich, pokonała 14 uczestników z 6 szkół województwa lubelskiego, i zajęła I miejsce, tytuł „Najlepszego ucznia w zawodzie fryzjer” oraz statuetkę Złotego Grzebienia. Laureatce towarzyszyła modelka- Klaudia Wojciechowska oraz asystentka, która wykonała makijaż – Natalia Nowicka. Opiekun pani Krystyna Gąsiorowska.

W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół w Biłgoraju, Lublinie, Opolu Lubelskim, Zamościu, Parczewie oraz Krasnymstawie.

tekst: Krystyna Gąsiorowska

Piątek, 21 Września 2018