Lubelskie Inspiracje w Kuchni Polskiej

Dnia 15 marca 2018 roku odbył się w Puławach V  Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny  „Lubelskie Inspiracje w Kuchni Polskiej”. Szkołę naszą reprezentowali Karolina Kowalczyk i Kamil Grylak z klasy II TŻiUG. Uczniowie przygotowali zakąskę: „Pierożki z serem twarogowym, rybą wędzoną podane na musie z marchwi z nutą kawioru” oraz danie główne: „Polędwiczka wieprzowa sous - vide w towarzystwie grillowanych warzyw, musu z dyni oraz gratin ziemniaczano – jabłkowego”.

Jury w składzie Jean Bos, Jarosław Jakubczyk, Radosław Osek oraz Agnieszka Filiks bardzo wysoko ocenili zakąskę wyrażając chęć umieszczenia tego dania w karcie menu swojej restauracji. Uczniowie i opiekunowie wygrali nagrodę w postaci warsztatów kulinarnych z kuchni molekularnej przeprowadzonych przez Jeana Bosa Prezesa Stowarzyszenia Euro Toques Polska.

Składamy podziękowania Jackowi Garnkowi za cenne wskazówki oraz Hurtowni Lobo za otrzymane owoce i warzywa wykorzystane do przygotowań i podczas konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Renata Głowala, Małgorzata Zadróżna-Piłka

Sobota, 21 Kwietnia 2018