Bo każda literka ma znaczenie

Kacper Kęsik najlepszy w Scrabble

„Bo każda litera ma znaczenie” – pod takim hasłem odbył się V Powiatowy Turniej Scrabble w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Zwycięzcą zmagań został reprezentant gospodarzy Kacper Kęsik.

Na starcie środowego turnieju (7 marca) stanęło 10 uczniów. Na zaproszenie gospodarzy nie odpowiedziała żadna ze szkół powiatu garwolińskiego. Walka o tytuł zwycięzcy rozegrała się zatem między uczniami Dwójki. Uczestnicy zmierzyli się w dwóch fazach grupowych.

Zwycięzcą rozgrywek został, po raz trzeci z rzędu, Kacper Kęsik (kl. IV TI), który podobnie jak przed rokiem wyprzedził Piotra Korysia (kl. II TI). Trzecie miejsce przypadło Konradowi Michalczykowi (kl. II TI). Dalsza kolejność: 4. Dawid Szaniawski (kl. III TI), 5. Karol Kocyk (kl. IV TI), 6. Grzegorz Cybulski (kl. II TI), 7. Mateusz Moch (kl. IV TI), 8. Jakub Osial (kl. IV TI), 9. Maciej Kurpiewski (kl. IV TE), 10. Piotr Niemiec (kl. IV TE).

Trzech najlepszych graczy otrzymało nagrody rzeczowe oraz książki. Pozostałym wręczono gadżety związane z grą Srabble. Upominki ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSP nr 2 wręczał zastępca dyrektora szkoły Grzegorz Rybak.

Za organizację odpowiedzialni byli Urszula Maligłówka, Małgorzata Wojciechowska, Karina Gajewska i Łukasz Korycki.

Niedziela, 24 Czerwca 2018
imieniny: Danuta, Emilia, Jan