Konkurs z Języka Rosyjskiego

Kolejny raz zwycięstwo w Lidze Przedmiotowej

Po raz drugi z rzędu Konkurs z Języka Rosyjskiego, organizowany w ramach Powiatowej Ligi Przedmiotowej, wygrał uczeń naszej szkoły. W tym roku najlepiej test napisał Daniel Graff z IV klasy Technikum Informatycznego.

Gospodarzem zmagań była 2 marca nasza szkoła. Do testu z języka rosyjskiego przystąpiło 21 uczniów z ośmiu szkół z powiatu garwolińskiego.

- Dziękuję, że tak chętnie bierzecie udział w naszym konkursie. Cieszę się, że język rosyjski nie jest przez was traktowany po macoszemu i chcecie się go uczyć – mówił podczas podsumowania zmagań zastępca dyrektora ZSP nr 2 w Garwolinie Grzegorz Rybak, koordynator konkursu.

Najlepiej z testem wiedzy poradził sobie reprezentant gospodarzy Daniel Graff (op. Grzegorz Rybak), który wyprzedził Jakuba Skrajnego (KLO Garwolin, op. Grażyna Makulec) oraz Jakuba Pałysę (LO Garwolin, op. Jolanta Bieńko).

Nagrody oraz gratulacje laureatom konkursu przekazał starosta Marek Chciałowski.

W ubiegłym roku konkurs z języka rosyjskiego w ramach PLP wygrał Nikodem Majewski, obecnie uczeń IV klasy TI.

Obsługę gastronomiczną uczestników i opiekunów konkursu zapewniali uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych ZSP nr 2.

tekst i zdjęcie Łukasz Korycki

Poniedziałek, 17 Grudnia 2018