Pierwsza w Garwolinie szkoła programowania #ZakodujGarwolin

#ZakodujGarwolin

Pierwsza w Garwolinie
szkoła programowania

Chcesz zostać programistą? Marzy Ci się kariera w IT? Programowanie, tworzenie stron czy aplikacji wcale nie jest takie trudne jak większości z nas może się wydawać. W Garwolinie rusza pierwsza w mieście szkoła programowania - #zakodujGarwolin. Start pierwszych kursów już w marcu!

Szeroka gama kursów, małe grupy i doświadczeni w pracy z młodzieżą instruktorzy. To zalety pierwszej w mieście szkoły programowania. Jej założycielami są Mirosław Juszczak i Łukasz Korycki, długoletni nauczyciele w Technikum Informatycznym przy ZSP nr 2 w Garwolinie. – Postanowiliśmy wykorzystać nasze doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz tworzeniu aplikacji czy witryn internetowych – mówią.

Dla kogo kursy?

W ofercie szkoły znajdują się kursy skierowane do dzieci i młodzieży. Z myślą o najmłodszych (w wieku 8-11 lat) powstał kurs „Przygoda z programowaniem dla najmłodszych”. – To spotkanie z algorytmiką i myśleniem programistycznym w przyjazny i ciekawy sposób. Przygoda z platformą code.org czy programowaniem w Scratchu da uczestnikom wiele przyjemności, a jednocześnie wprowadzi ich w świat kodowania programów – wyjaśniają twórcy.

Dla młodzieży (od 12 lat) w #zakodujGarwolin czeka pięć różnych kursów. Kursy „HTML, CSS, JS” oraz „CMS Joomla” są skierowane do nastolatków, którzy chcą poznać narzędzia do tworzenia stron internetowych. Z kolei kursy z programowania w C# .NET oraz C++ to rozpoczęcie przygody z programowaniem aplikacji. W ofercie szkoły znajduje się także kurs dla osób, które myślą o zdawaniu matury rozszerzonej z informatyki.

Gdzie i kiedy odbywają się zajęcia?

Zajęcia będą się odbywać w pracowniach komputerowych ZSP nr 2 w Garwolinie przy ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 20. W zależność od potrzeb kursy mogą  być realizowane w godzinach popołudniowych w dni powszednie lub w soboty.

Pierwsze zajęcia ruszą już w marcu.

Formularze rejestracji oraz szczegóły kursów dostępne są na stronie www.zakodujgarwolin.pl

Informacje można znaleźć także na profilu szkoły w portalu społecznościowym www.facebook.com.pl/zakodujgarwolin

Niedziela, 23 Września 2018
imieniny: Tekla, Bogusław