Koło algorytmów maturalnych

Organizacja koła algorytmów maturalnych

Uczniów klas II, III i IV TI zapraszam do zgłaszania się do grupy zainteresowanej rozwiązywaniem problemów algorytmicznych i implementacją  w C++ algorytmów występujących w zestawach maturalnych w ostatnich latach. Skupimy się na zrozumieniu postawionych problemów algorytmicznych w taki sposób, aby wiedza stała się „uniwersalna” i możliwa do zastosowania w nowych zadaniach. Rozwiązania nowych zadań często opierają się na znanych od dawna algorytmach, które należy umieć zastosować.

Zgłoszenia przyjmuję do dnia 16.02. W zależności od liczby chętnych i możliwości organizacyjnych zostaną ustalone terminy spotkań. Przewiduję przeprowadzenie ok. 15 godzin lekcyjnych dla stworzonej grupy jeszcze przed terminem tegorocznego egzaminu maturalnego z informatyki.

Liczba miejsc jest ograniczona ilością komputerów w pracowni. Pierwszeństwo mają uczniowie klasy  IV TI, którzy zadeklarowani przystąpienie do egzaminu maturalnego z informatyki.

Aktywne uczestnictwo w zajęciach wpływa pozytywnie na ocenę roczną. Moi uczniowie z grup, które uczę, będą mieli podwyższone oceny z informatyki rozszerzonej od 0,5 do 1 stopnia. Zajęcia są nieodpłatne.

Zapraszam serdecznie.

Wojciech Wawer