O Szkole
Wydarzenia i Informacje
Bez kuchni ani rusz
Fryzjerstwo - Szkolenia
Fryzjerstwo na wesoło
Informacje o Przetargach
Koło krwiodawstwa
Praktyki zagraniczne
Świat Sportu
Szkolne Koło CARITAS
Szkolne koło PTTK
Technik Informatyk
Wiadomości z biblioteki
Z życia szkoły
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ginące zawody

„Ginące zawody”

 

Dzięki  współpracy ze Stowarzyszeniem Wspólnota Powiatowa młodzież naszej szkoły miała możliwość wzięcia udziału w warsztatach tradycyjnego wyrobu masła i sera oraz domowego wyrobu chleba .Wszystko to dzięki  projektowi  „Ginące zawody” w ramach realizacji zadania Województwa Mazowieckiego w obszarze „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego” - zadanie „To także nasze dziedzictwo”.     

„Ginące zawody” – to projekt, którego celem jest zwrócenie uwagi na ten problem. Jednym z najważniejszych celów zadania było stworzenie możliwości uczestnictwa w życiu kulturalnym i integracji przedstawicieli różnych grup społecznych: dzieci , młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Ideą projektu jest rozwinięcie aktywności twórczej seniorów UTW Edukator, spotkanie osoby starszej z młodą, połączenia nowoczesności z tradycją.

Uczniowie klas gastronomicznych wspólnie z seniorami domowymi sposobami wytwarzali sery, masło, uczyli się formowania i wypieku chleba za zakwasie.

Warsztaty z produkcji serów prowadziła pani Agnieszka Piętka właścicielka Serów Zagrodowych a produkcja chleba odbyła się w Piekarni Żabczyńscy w Łaskarzewie. Uczestnicy zajęć byli bardzo zainteresowani i zaangażowani  w trakcie wytwarzania  tych wyrobów. Każdy z nich otrzymał zrobiony przez siebie produkt , którym mógł podzielić się z rodziną. Jakość wyrobów produkowanych metodami tradycyjnymi jest nieporównywalnie lepsza od tych produkowanych przemysłowo a przede wszystkim zdrowsza. W dzisiejszych czasach, kiedy duży nacisk kładzie się na zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia, takie zawody i metody produkcji powinny wracać do łask a nie ginąć.

 

 


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi:


Piątek, 18 Styczenia 2019
imieniny: Piotr, Małgorzata

Program Mobilność edukacyjna Program Erasmus Plus

Poprzednia galeria
2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008
Tablica ogłoszeń
Ostatnio
3,477,570 unikalne wizyty

od 2007, M.Juszczak, A.Wyskwar
Si-fusion. Vse pravice pridržane. Powered by PHP-fusion. Designed by Si-Fusion.