Jasełka

Obchody pięknych świąt Bożego Narodzenia rozpoczęły się  w naszej szkole Jasełkami w czwartek 21 grudnia . W artystyczne przedsięwzięcie zaangażowali się uczniowie klas 1 TŻ, 1TUF, 3TŻ, 4TPS. Wielkie wsparcie i pomoc przy przygotowaniu Jasełek otrzymaliśmy jak zwykle od Pań Urszuli, Kariny i Małgorzaty z biblioteki, oraz od Pani Elżbiety ze świetlicy.

Scenariusz, to propozycja  jednej z uczennic z klasy 1TŻ  Julii Dziubak, która również wcieliła się w niełatwą rolę Maryi. Uczniowie sami rozdzielili pozostałe role i byli bardzo zaangażowani podczas prób. To były Jasełka dwudziestego pierwszego wieku; współczesne sceny przeplatały się z głębokimi tekstami zachęcającymi do refleksji nad własnym życiem i postępowaniem.

Oprawę muzyczną zapewnili starsi uczniowie; Kamil Zawadzki-gitara z klasy 4 TPS i Emil Komorniczak-akordeon z klasy 3TŻ oraz chórek wykonujący kolędy, w którego skład chętnie zaangażowały się dziewczęta z klasy 1TUF. Mieliśmy również okazję podziwiać talenty wokalne solistów; uczennica klasy 1 TUF Aneta Mikusek wyśpiewała poruszające pastorałki; ''Kolędę dla nieobecnych'' oraz ''Zaśnij Dziecino...'', a Emil Komorniczak zaskoczył wszystkich pięknym wykonaniem ''Listu do Boga''.

Młodym artystom chodziło o to, aby widzów wzruszyć i zachęcić do refleksji. Myślę, że cel ten został osiągnięty

Joanna Płatek

Czwartek, 22 Lutego 2018