Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas

We wtorek 30 maja 2017r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli Ewy Kret i Anny Kowalczyk-Barej, dzięki hojności Rady Rodziców reprezentowała nasze Szkolne Koło  Caritas na Diecezjalnym Zjeździe Szkolnych Kół Caritas Diecezji Siedleckiej w  Pratulinie.

Byliśmy tam wśród  około 450 osób z 29 SKC. Spotkanie  to było  okazją do integracji, z innymi młodymi osobami, którzy pomagają drugiemu człowiekowi, dzieląc się swoją miłością i czasem.

Spotkanie zorganizowało Centrum Wolontariatu z Białej Podlaskiej, działające pod skrzydłami Caritas Diecezji Siedleckiej. Wśród atrakcji, dla młodych, były gry i zabawy animacyjne, a opiekunowie i asystencji kościelni SKC mieli w tym czasie konferencję o wolontariacie oraz innych działaniach siedleckiej Caritas.

Centralnym punktem Zjazdu była Msza Święta w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich . Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną. Korzystając z naszej obecności we wschodniej Polsce zwiedziliśmy jeszcze Sanktuarium Maryjne w Kodniu. Długo będziemy mile spędzony czas, który pozwolił nam cieszyć się wzajemną obecnością.

Anna Kowalczyk-Barej

Wtorek, 21 Listopada 2017