SONEL S.A. szkoli elektryków

Już za niecały miesiąc uczniowie klasy 3TE zmierzą się z trudnościami jakie niesie ze sobą egzamin z kwalifikacji e.8. Dlatego specjalnie dla nich 05.06.2017r. w pracowni montażu maszyn i urządzeń elektrycznych odbyło się szkolenie z zakresu obsługi i wykonywania pomiarów przy wykorzystaniu miernika parametrów instalacji elektrycznych MPI-530 Firmy SONEL S.A. Szkolenie poprowadził pan Szymon Potoniec – referent ds. szkoleń Firmy SONEL S.A., który wykorzystując swoją ogromną wiedzę z zakresu  pomiarów elektrycznych, przypomniał naszym uczniom co jest najważniejsze podczas wykonywania pomiarów. Początek szkolenia, to przedstawienie czym zajmuje się firma, którą reprezentuje pan Szymon, jednak jak to się mówi „po nitce do kłębka” szybko wykład zmienił formę na instruktaż, a później nastąpiło to na co wszyscy czekaliśmy. Uczniowie siedząc w dwuosobowych grupach słuchając poleceń prowadzącego przystąpili do wykonywania pomiarów instalacji elektrycznych. Takie warsztaty to coś wspaniałego. Uczniowie widząc funkcje miernika MPI-530 byli zachwyceni jego intuicyjną obsługą i ogromnymi możliwościami. Ostatnia część szkolenia odbyła się na zewnątrz budynku warsztatów szkolnych, gdzie uczniowie korzystając ze zdobytej wiedzy mogli popraktykować trochę na żywym organizmie – czyli instalacji uziemiającej budynek naszych warsztatów, jak i dokonać pomiarów rezystywności gruntu.

Panie Szymonie- dziękujemy, że zechciał pan z tak wielkim zaangażowaniem poprowadzić to szkolenie. Z pewnością wiedza dzisiaj zdobyta, okaże się przydatna na najbliższym egzaminie z kwalifikacji.

Serdecznie dziękujemy także panu Piotrowi Bibikowi – menadżerowi ds. szkoleń technicznych Firmy TIM SA, że już od kilku lat organizuje szkolenia dla naszych elektronów, a nie da się ukryć, że to dzisiejsze to także jego wielka zasługa.

Wtorek, 21 Listopada 2017
imieniny: Albert, Janusz, Konrad