Warsztaty kelnerskie

W dniach 24 i 25 maja 2017 roku na pracowni barmańsko – kelnerskiej ZSP nr 2 CKP w Garwolinie odbywały się specjalistyczne warsztaty kelnerskie . Prowadzili je członkowie Stowarzyszenia Kelnerów Polskich z Panem Arturem Długoszem na czele. W warsztatach wzięli udział uczniowie klas gastronomicznych naszej szkoły. Podczas tego kursu uczniowie uczyli się filetowania ryb, tranżerowania kurczaka, przygotowania i dzielenia Cesar Salad w obecności konsumenta  używając wózka kelnerskiego. Nauczyli się również poprawnie otwierać wino i dekantować je. W drugim dniu szkolenia flambirowali czyli podpalali steka i Boeuf  Strogonowa oraz  filetowali owoce i je flambirowali. Szkolenie było niezwykle interesujące i pracowite. Prowadzący ten kurs kelnerzy chętnie dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami  i czuwali nad poprawnym wykonaniem tych czynności  przez uczestników kursu. Na zakończenie warsztatów uczniowie otrzymali certyfikaty.

Renata Głowala
Małgorzata Zadróżna - Piłka