O Szkole
Wydarzenia i Informacje
Bez kuchni ani rusz
Fryzjerstwo - Szkolenia
Fryzjerstwo na wesoło
Informacje o Przetargach
Koło krwiodawstwa
Praktyki zagraniczne
Świat Sportu
Szkolne Koło CARITAS
Szkolne koło PTTK
Technik Informatyk
Wiadomości z biblioteki
Z życia szkoły
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Konkurs krasomówczy 10.2012
 

„Mówić, to mówić do kogoś”
(Hans Gadamer) 

 

„Odpowiednie dać rzeczy słowo” – przed tak trudnym zadaniem stanęli uczestnicy powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla Dzieci i Młodzieży., które odbyły się 02.X.2012r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – CKP w Garwolinie. Wzięli w nich udział uczniowie zarówno szkół podstawowych, gimnazjów jak i szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Wśród publiczności mieliśmy zaszczyt gościć Starostę Powiatu p. Marka Chciałowskiego, przedstawicieli Urzędu Miasta, PODN oraz lokalne media, nauczycieli i uczniów Wszystkie występy oceniało jury, któremu przewodniczył znany aktor i wykładowca warszawskiej PWST p. Stanisław Górka. Swój werdykt wydało także jury uczniowskie.

W czasie dzisiejszych eliminacji mieliśmy okazję wysłuchać wielu pięknych historii o ciekawych miejscach naszego powiatu, były też niezwykłe opowieści o koniu Herkulesie, o łaskarzewskich ciżemkach czy o garwolińskiej wiedźmie.

Wszystkich jednak najbardziej urzekła opowieść Marty Kępki, która reprezentowała naszą szkołę i mówiła o rowerach swojego dziadka. Zaczarowała wszystkich tą historią, wiele osób nie potrafiło ukryć  wzruszenia.

Po burzliwej, jak się okazało dyskusji, jury ogłosiło werdykt:

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

 I miejsce exequo Marta Kępka kl. IV TG i Rafał Matyka kl. III TI

– opiekun  p. Izabela Odziemczyk- Dadas

II miejsce Mateusz  Rodak kl. II TE – opiekun p. Krystyna Gąsiorowska

III miejsce Jakub Banaszek kl. III TS – opiekun p. Bożena Mętrak

Wszyscy laureaci są uczniami naszej szkoły. Marta, Rafał i Mateusz będą nas reprezentować w czasie eliminacji wojewódzkich w Warszawie – mamy nadzieję, że zdobędą tam równie wysokie miejsca.

Kiedy emocje już nieco opadły p. Stanisław Górka podzielił się z młodymi krasomówcami kilkoma refleksjami i uwagami, jak powinna być zbudowana i wygłoszona dobra mowa. Zwrócił uwagę przede wszystkim na komunikatywność wypowiedzi, podtrzymanie kontaktu ze słuchaczem, czystość mowy, czarowanie słowem i co najważniejsze – czerpanie przyjemności z mówienia. Te rady na pewno będą pomocne w przygotowaniu opowieści do kolejnego etapu konkursu, a także do kolejnych jego edycji. Mamy nadzieję, że powiatowe zmagania krasomówcze na stałe wpiszą się w kalendarz  i będą okazją do corocznych spotkań najlepszych mówców naszego regionu.

A czym zachwycili laureaci I miejsca – przeczytajcie sami!

 

tekst Izabela Odziemczyk- Dadas   

 

 

   
 
   
   

Poleć tego news'a
Podziel się z innymi:


Środa, 20 Marca 2019
imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol


Poprzednia galeria
2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008
Tablica ogłoszeń
Ostatnio
3,572,282 unikalne wizyty

od 2007, M.Juszczak, A.Wyskwar
Si-fusion. Vse pravice pridržane. Powered by PHP-fusion. Designed by Si-Fusion.