Finał Konkursu - Zdrowo Żyj

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii fotograficznej z tej imprezy

"ZDROWO ŻYJ"

7 kwietnia 2014 roku z okazji obchodów Jubileuszu 45-lecia kształcenia zawodowego ZSP Nr 2 CKP w Garwolinie odbył się w Naszej Szkole Finał Konkursu „Zdrowo Żyj”, którego organizatorkami były Panie Anna Liszewska i Renata Głowala.

Celem konkursu było propagowanie, kultywowanie i pogłębianie wiedzy na temat prawidłowego odżywiania.  Konkurs  adresowany był do uczniów wszystkich klas gastronomicznych. W ramach konkursu odbyły się dwa wykłady  tematyczne: (1. Talerz zdrowego żywienia, 2. Zasady racjonalnego odżywiania, składniki pokarmowe.) Drugim etapem konkursu był test sprawdzający wiedzę żywieniową uczestników. Udział w konkursie wzięło 16 uczniów klas gastronomicznych. Cztery dwuosobowe zespoły z największą liczbą punktów przeszły do finału, w którym walczyły o nagrodę główną, którą jest szkolenie kulinarne prowadzone przez Pana Marka Rybackiego.

Finalistami konkursu „Zdrowo Żyj” byli następujący uczniowie:

• Szymon Milewski i Jarosław Archaniołowicz (kl. IV TK)
  • Adam Mucha i Aleksandra Odziemczyk (kl. II TŻiUG)
  • Lidia Trzpil i Paulina Jarząbek (kl. II T iUG)
  • Patrycja Walicka i  Marzena Szczesna (kl. I TŻiUG)

Finał konkursu rozpoczął się wykładem „Tradycyjny chleb podstawą zdrowej diety”, który prowadziła Pani Justyna Paciorek z Piekarni Żabczyńscy wraz z Panią Anną Kacperską z Poradni Dietetycznej Metamorfozy.

Uczniowie w zespołach dwuosobowych mieli do wykonania następujące zadania np.:

• Każda drużyna z surowców znajdujących się na sali miała ułożyć talerz zdrowia,
  • Drużyny losowały wykonanie ćwiczenia i miały je zaprezentować pojedynczo lub po dwoje,
  • Drużyna miała obliczyć wskaźnik BMI jednej z osób i omówić wynik,
  • Drużyny otrzymały na kartkach rebus i ich zadaniem było jego poprawne rozwiązanie,
  • Kalambury – jedna osoba z każdej drużyny losowała hasło, a zadaniem drugiej było jego odgadnięcie,
  • Zadanie praktyczne polegało na wykonaniu pasty z sera białego oraz wykonanie z wybranych przez siebie surowców dekoracyjnych kanapek.

Za wykonywane zadania komisja w składzie: Pan Marek Rybacki, Pani Małgorzata Gadoś,  Pani Marzanna Żak, Pani Elżbieta Buczek, Pani Justyna Paciorek i Pani Anna Kacperska przyznawała uczestnikom punkty. Po zliczeniu punktów i obradach komisja wyłoniła zwycięzców konkursu „Zdrowo Żyj”, którymi zostali uczniowie:

• 1 miejsce: Archaniołowicz Jarosław i Milewski Szymon
  • 2 miejsce wywalczyli Adam Mucha i Aleksandra Odziemczyk
  • 3 miejsce Patrycja Walicka i Marzena Szczesna.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a trzy najlepsze zespoły będą uczestniczyć w szkoleniu kulinarnym prowadzonym przez Pana Marka Rybackiego. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięskim drużynom gratulujemy sukcesu.

Bardzo serdecznie dziękujemy komisji konkursowej, która oceniała zmagania drużyn startujących.

Dziękujemy również firmom, które przekazały swoje produkty i tym samym uatrakcyjniły nasz szkolny konkurs. Sponsorami konkursu byli: Piekarnia „Żabczyńscy”,Jarmir, Smakdrób, Grawex, Sante, Zachem.

Zapraszamy do Galerii Foto...

Poniedziałek, 24 Czerwca 2019
imieniny: Danuta, Emilia, Jan