Mount Blanc - "Na Dachu Europy"

Mount Blanc – „Na Dachu Europy”

27.03.2014 w czwartkowe przedpołudnie uczniowie naszej szkoły dzięki inicjatywie Pana Roberta Huńczaka i finansowemu wsparciu naszej dyrekcji  mogli uczestniczyć po raz kolejny w ciekawym projekcie - tym razem pod tytułem „Mount Blanc – Na Dachu Europy”. Prowadzącym spotkanie był Pan Kuba Pałyska, człowiek, którego pasją od ponad dwudziestu lat są góry i wspinaczka.

Przez kilka godzin młodzież z „dwójki” słuchała pasjonujących opowieści i podziwiała wspaniałe fotografie i filmy. Prelekcja była poświęcona ostatniej wyprawie Jakuba na Mount Blanc. Młodzież nie tylko podziwiała wspaniałe krajobrazy górskie, ale też dowiedziała się o niebezpieczeństwach i zagrożeniach na jakie narażony jest turysta, alpinista czy też taternik. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia, a nawet przymierzenia profesjonalnego sprzętu wspinaczkowego, przywiezionego specjalnie przez Jakuba np. (uprzęże, raki wspinaczkowe, czekany różnego przeznaczenia, liny, kaski itp).

Podczas spotkania nauczyli się, że podróżować można nawet za małe pieniądze (chociaż samo wyposażenie kosztuje majątek), a ciekawość świata, chęć zwiedzania i poznania nowych ciekawych ludzi, kultur, miejsc jest najlepszą motywacją do podejmowania tak odważnych przedsięwzięć.

Tekst: Robert Huńczak
Zdjęcia: Jakub Stachurski

Więcej fotek w galerii na Facebooku

Poniedziałek, 24 Czerwca 2019