O Szkole
Wydarzenia i Informacje
Bez kuchni ani rusz
Fryzjerstwo - Szkolenia
Fryzjerstwo na wesoło
Informacje o Przetargach
Koło krwiodawstwa
Praktyki zagraniczne
Świat Sportu
Szkolne Koło CARITAS
Szkolne koło PTTK
Technik Informatyk
Wiadomości z biblioteki
Z życia szkoły
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Krótka podróż rowerem przez świat

 

Rowerem

przez

Świat


 

Przez 20.01.2014r w poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie naszej szkoły, dzięki inicjatywie Pana Roberta Huńczaka, nauczyciela języka niemieckiego, mogli odbyć wraz ze słynnym podróżnikiem rowerowym – Piotrem Strzeżyszem, skróconą podróż rowerem przez świat. Przez te kilka godzin młodzież „dwójki” podziwiała fenomenalne fotografie z różnych zakątków świata oraz wysłuchała  ciekawych opowieści i anegdot zaproszonego gościa.

W czasie tego spotkania nikt się nie nudził, gdyż wspomnienia i szereg przygotowanych przez pana Piotra fotografii pobudzały ciekawość każdego z uczestników.

 

 

Młodzież między innymi mogła podziwiać piękne krajobrazy Islandii. Indii, Meksyku, Ameryki.  Poznać życie mieszkańców Kirgistanu czy Tybetu. Dodatkowo wysłuchać szeregu ciekawych opowieści o samej podróży pana Piotra przez różne rejony świata. W czasie tego spotkania dowiedzieliśmy się miedzy innymi, że zupa z psa nie smakuje tak źle, w Kirgistanie najwspanialszym smakołykiem jest baranie oko, a najciekawsze podróże odbywa się bez map, kompasów i oczywiście na rowerze.

Podczas tego spotkania nauczyliśmy się, że ciekawość i niezwykła chęć zwiedzania jest najlepszym motywatorem do podjęcia wyzwania podróżowania. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze z panem Piotrem i będziemy mogli obejrzeć jego najnowsze fotografie i wysłuchać kolejnych ciekawych opowieści.   

Cieszy nas ogromnie fakt, że pan Piotr Strzeżysz jest absolwentem naszej szkoły. Jest to dowód na to, że ciekawe indywidualności rodzą się w różnych miejscach. A przy okazji może będzie to także inspiracją do podjęcia wyzwania dla następnych pokoleń. Życzymy Panu Piotrowi szybkiego powrotu do zdrowia po niefortunnym upadku w czasie ostatniej wyprawy do Ameryki Północnej i trzymamy kciuki za udany powrót.

 

Więcej zdjęć i filmów Piotra możecie państwo zobaczyć na stronie www.onthebike.pl


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi:


Poniedziałek, 23 Września 2019
imieniny: Tekla, Bogusław


Poprzednia galeria
2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008
Tablica ogłoszeń
Ostatnio
3,877,269 unikalne wizyty

od 2007, M.Juszczak, A.Wyskwar
Si-fusion. Vse pravice pridržane. Powered by PHP-fusion. Designed by Si-Fusion.