Artykuły » Z życia szkoły » Stupendium PRM '2015
Stupendium PRM '2015

Piotr Rodak z II TE
Stypendystą Prezesa Rady Ministrów

Dnia 2 grudnia 2015 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach odbyła się uroczystość wręczenia stypendium Prezesa Rady Ministrów. Gospodarzem uroczystości było Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz jego Delegatura w Siedlcach. Na spotkanie przybyło prawie 40 laureatów z okręgu siedleckiego, czyli najlepsi uczniowie szkół średnich z powiatów: garwolińskiego, łosickiego, siedleckiego, sokołowskiego i węgrowskiego.

Gości powitały panie: Dorota Sokołowska – dyrektor Mazowieckiego Kuratorium w Warszawie oraz Milena Królikowska – dyrektor Delegatury w Siedlcach. Wśród nagrodzonych stypendystów w roku szkolnym 2015/2016 znalazł się również uczeń naszej szkoły – Piotr Rodak z klasy II technikum elektrycznego.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się tylko jednemu uczniowi danej szkoły, który spełnia warunki jego otrzymania. Stypendystą może zostać uczeń, który w wyniku klasyfikacji rocznej uzyskał najwyższą w danej szkole średnią ocen i otrzymał świadectwo promocyjne z wyróżnieniem (promocję z wyróżnieniem otrzymuje uczeń, który ze wszystkich obowiązkowych zajęć edukacyjnych uzyskał średnią ocen co najmniej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania).

Stypendium Prezesa Rady Ministrów może również otrzymać uczeń, który wykazuje się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz wszyscy uczniowie serdecznie gratulują nagrody i życzą sukcesów w dalszej karierze.

tekst i zdjęcia: Grzegorz Rybak

Piotrkowi SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Facebook - Lubię To:

Wtorek, 26 Września 2017