Artykuły » Fryzjerstwo na wesoło » Fryzjerska Odyseja
Fryzjerska Odyseja

II Międzyszkolny Konkurs Fryzur Historycznych

"Fryzjerska Odyseja"
pt. Ikony mody i stylu lat 40-tych i 50-tych XX wieku.

Dnia 28.10.2015r. w Zespole Szkół nr 21 przy ul. Saskiej 78 w Warszawie  odbył się II Międzyszkolny Konkurs Fryzur Historycznych "Fryzjerska Odyseja" pt. Ikony mody i stylu lat 40-tych i 50-tych XX wieku. Naszą szkołę  reprezentował Kacper Odziemczyk  uczeń trzeciej klasy Technikum Fryzjerskiego oraz  Natalia Teperek uczennica klasy drugiej. Uczniowie wykonali prace na modelkach wraz z pełną stylizacją. Ich zaangażowanie i trud zakończyły się sukcesem gdyż Kacper Odziemczyk ze swoją stylizacją zajął I miejsce, a  Natalia Teperek  otrzymała wyróżnienie w konkursie.

Konkurs miał formę dwuetapową. Etap pierwszy polegał na przygotowaniu krótkiej pracy pisemnej na temat fryzury, którą zawodnik zamierzał wykonać podczas etapu praktycznego. Inspiracją mogły być: postać historyczna, dzieło plastyczne, dzieło sztuki, postać literacka lub filmowa. W drugiej części rywalizacji uczestnicy musieli wykonać, wcześniej opisaną fryzurę, na modelce. Na zrealizowanie zadania fryzjerzy mieli 180 minut. Ubiór, makijaż oraz fryzura modelki musiała stanowić harmonijną całość, zgodną z tematem konkursu oraz epoką historyczną w nim ujętą.

Facebook - Lubię To:

Sobota, 18 Listopada 2017