Artykuły » Z życia szkoły » Młodzi Głosują!!!
Młodzi Głosują!!!

„Młodzi głosują”

W ramach projektu „Młodzi głosują” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Najwięcej głosów młodzieży zebrał Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości.

Wybory przeprowadzono w poniedziałek. Było to ostatni etap realizacji projektu ogłoszonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej  w ramach programu „Młodzi głosują”. W skład Szkolnej Komisji Wyborczej weszli Wioleta Dębek, Patrycja Tylman, Szymon Salamończyk, Kamil Zieliński, Mateusz Jałocha, Krystian Bożek.

Głos można było oddać na lekcjach jak i w czasie przerw. Uprawnionych do głosowania były 382 osoby, udział wzięło 219 z nich. Frekwencja wyniosła 57,33 proc. Największy poparcie zdobył Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (101 głosów).

- Mamy nadzieję, że była to ciekawa i pouczająca lekcja demokracji – mówi opiekun projektu Krystyna Michalik, nauczycielka historii. - W ramach projektu zrealizowaliśmy też lekcje o Parlamencie Europejskim oraz akcje „profrekwencyjną” - plakatowanie na terenie szkoły, rozdawanie ulotek zachęcające do głosowania w szkole i na targowisku miejskim – dodaje.

Tekst i zdjęcia: Łukasz Korycki

Facebook - Lubię To: