Artykuły » Bez kuchni ani rusz » Kuchnia Fusion
Kuchnia Fusion

Pan Marek Rybacki zwycięzca Kulinarnego Pucharu Polski
" Najlepszy z najlepszych 2012 " w ZSP nr 2

25 lutego w naszej szkole mieliśmy przyjemność i zaszczyt gościć zwycięzcę Kulinarnego Pucharu Polski „Najlepszy z najlepszych 2012” Pana Marka Rybackiego.

Przeprowadził On dla naszych uczniów szkolenie pod tytułem
KUCHNIA FUSION

W zajęciach brali udział wybrani uczniowie klas technikum kucharz i kucharz małej gastronomii. Podczas zajęć wykonali oni 23 potraw pod okiem Mistrza, który udzielał cennych wskazówek. W miłej i przyjaznej atmosferze uczniowie zgłębiali tajniki sztuki tworzenia kuchni fusion. W potrawach były wykorzystywane egzotyczne surowce i przyprawy np.: marynowane liście winorośli, pasta z trawy cytrynowej, marynowany kaktus i inne.

Wśród surowców znalazły się różne rodzaje mięs: cielęcina, dziczyzna, wołowina a także takie ryby jak notatenia i łosoś. Uczniowie mieli też możliwość przyrządzenia i spróbowania małży i krewetek. Wszystkie sporządzone potrawy były bardzo smaczne i pięknie podane.

Największym uznaniem cieszyły się:

• żur na zakwasie z chrzanem wassabi,
  • kresowa solianka z mięsem warzywami i marynowanym kaktusem,
  • cielęcina w kurkach z pędami bambusa na plackach ziemniaczanych

Mistrz pokazał uczniom, że nawet tradycyjne potrawy można podawać w nowoczesny sposób. Najlepszym przykładem tego były pieczarki w śmietanie podawane w dymie tymiankowym.

Uczniowie na zakończenie szkolenia otrzymali certyfikaty

Pełną relację Foto znajdziecie w naszej Galerii (2013) lub klikając poniższy link

...Pełna galeria z tego wydarzenia...

KUCHNIA FUSION

• Angielski termin fusion oznacza połączenie, wymieszanie lub stopienie się poszczególnych składników.
  • Dania w stylu fusion cieszą się w Polsce popularnością od kilku lat.
  • Kuchnia fusion szturmem zdobywa polskie restauracje i staje się modną alternatywą dla miejsc serwujących tradycyjne potrawy jednego regionu.

Tekst: Elżbieta Buczek Iwona Kiełt

Facebook - Lubię To: