Artykuły » Świat Sportu » Mistrzowie Polski 2012
Mistrzowie Polski 2012

N A S I   M I S T R Z A M I   P O L S K I !!!

I Ogólnopolski Turniej Piłki Halowej Nauczycieli i Pracowników Oświaty
Praszka 2012

Z inicjatywy pani prezes szkolnego koła ZNP przy ZSP nr 2 w Garwolinie Anny Liszewskiej, pani Dyrektor ZSP nr 2 Ewy Flagi i pani Prezes Powiatowego Oddziału w Garwolinie Haliny Poszytek został zorganizowany wyjazd na I Ogólnopolski Turniej Piłki Halowej Nauczycieli i Pracowników Oświaty do Praszki w województwie opolskim.

Turniej odbył się 1 grudnia 2012r. (sobota)

Głównymi organizatorami byli nauczyciele Naszej Szkoły Tomasz Talarek i Paweł Żak. Pierwszy z nich zajął się stroną sportową, jako trener wybierał zawodników ze szkół powiatu garwolińskiego a drugi  jako kierownik ekipy sprawami organizacyjnymi. Dzięki sponsorom ZNP Oddział Garwolin i Naszej Szkoły ZSP nr 2 w Garwolinie wyjazd doszedł do skutku.

Nasza reprezentacja zdobyła tytuł
MISTRZA POLSKI!!!
...i okazały puchar

Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach. W naszej grupie były cztery zespoły: gospodarze Praszka, Strzelin, Bochnia i my. W drugiej grupie znajdowały się trzy zespoły: Kluczbork, Kędzierzyn Koźle i Ostróda.

W czasie fazy grupowej graliśmy ze zmiennym szczęściem wygrana 1: 0 z gospodarzami Praszką, wysoki remis 6:6 z Bochnią i porażka z liderem naszej grupy Strzelinem 2:4. W rezultacie zajęliśmy drugie miejsce w grupie i musieliśmy występować w ćwierćfinale. Zwycięzcy grup od razu awansowali do półfinału. Jak się okazało i jedna i druga drużyna Strzelin oraz Kluczbork odpadli w półfinałach. My w drugim ćwierćfinale zdecydowanie wygraliśmy z Ostródą 5:2.

Półfinał był najbardziej dramatycznym spotkaniem turnieju w ostatnich sekundach meczu straciliśmy bramkę i był remis 3:3, dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i doszło do rzutów karnych. Nasz bramkarz Łukasz Biernacki okazał spokój i nie wpuścił żadnej bramki a Piotr Szymański i Dariusz Kasprzak z Naszej Drużyny pewnie strzelili bramki, w rzutach karnych wygraliśmy 2:0 z drużyną z Kluczborka.

W finale pokonaliśmy zespół z Kędzierzyna 1:0 chociaż w meczu nie uznano nam jednej bramki. Najlepszym strzelcem turnieju został Nasz zawodnik Piotr Szymański z 7 bramkami a najlepszym zawodnikiem drużyny został Karol Zawadka.

Naszą Szkołę reprezentowali:

• trener Tomasz Talarek,
  • kierownik Paweł Żak,
  • zawodnicy: Damian Puczyński i Tomasz Rękawek
  • w drużynie z Garwolina wystąpili jeszcze: Andrzej Goliszewski i Piotr Szymański z ZS w Sobolewie, Łukasz Biernacki z ZS w Rudzie Talubskiej, Paweł Kowalski z LO Garwolin, Konrad Piotrowski z ZSP nr 1 w Garwolinie, Dariusz Kasprzak z ZS nr 2 w Garwolinie i Karol Zawadka z ZS nr 5 w Garwolinie.

Tekst i Zdjęcia: Paweł Żak

Facebook - Lubię To: