Artykuły » Z życia szkoły » Tadeuszki 2012
Tadeuszki 2012

TADEUSZKI 2012
Ślubowanie klas pierwszych

W naszej szkole 26 października odbyły się  „Tadeuszki” ( święto Naszej „Dwójki”) połączone ze ślubowaniem klas pierwszych. Po uroczystości ślubowania odbyly się tradycyjne otrzęsiny. Poddana im została także nowa Dyrekcja naszej szkoły.

Poszczególne  klasy w związku ze świętem szkoły przedstawiały swoją wiedzę o Januszu Korczaku, ks. Piotrze Skardze oraz o  Józefie Kraszewskim.  Wszystkie prezentacje były oceniane przez jury. Pierwsze miejsce zajęła I klasa  technikum żywieniowego, której prezentacja była  najefektowniejsza  poprzez to, że w swoim pokazie zastosowali praktyczne elementy swojego przyszłego  zawodu. Wielką pomysłowością wykazali się także uczniowie klasy III TI.

Wszyscy  mieli także możliwość spróbowania potraw z tamtych czasów, obejrzeć okolicznościowe wystawy i gazety, a także posłuchać piosenek nawiązujących do minionych epok. Klasy, których prezentacje zostały najwyżej ocenione  w nagrodę pojadą na wycieczkę ufundowaną przez dyrektora szkoły.

tekst: Karol Głaszcz klasa I TB
zdjęcia: Kuba Stachurski I TI