O Szkole
Wydarzenia i Informacje
Bez kuchni ani rusz
Fryzjerstwo - Szkolenia
Fryzjerstwo na wesoło
Informacje o Przetargach
Koło krwiodawstwa
Praktyki zagraniczne
Świat Sportu
Szkolne Koło CARITAS
Szkolne koło PTTK
Technik Informatyk
Wiadomości z biblioteki
Z życia szkoły
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nawigacja
Artykuły » Z życia szkoły » Podsumowanie stażu w Anglii, kwiecień 2018
Podsumowanie stażu w Anglii, kwiecień 2018

 

Praktyka uczniów klas II Technikum Budowlanego i II Technikum Elektrycznego w Anglii zrealizowana w ramach projektu Erazmus +

 

W dniach 04.05.2019 – 01.06.2019 10 uczniów klasy IITE i 5 uczniów klasy IITB odbyli praktyki zawodowe w Clevedon w Anglii.

Uczestnicy wyjazdu mieszkali w domach angielskich rodzin w nadmorskim miasteczku Clevedon (ok.21 km od Bristolu i 180 km od Londynu) oraz w Nailsea. Zakwaterowanie odegrało ogromna rolę w doskonaleniu języka angielskiego, ponieważ uczniowie musieli komunikować się z gospodarzami w trakcie przygotowywania oraz jedzenia posiłków, wykonywania obowiązków czy w czasie wolnym.

Stażyści musieli zaznajomić się z  topografią miasta oraz zasadami korzystania z transportu publicznego ,jako że odbywali staż w różnych firmach. Dodatkowo po zajęciach uczniowie wraz z opiekunem odwiedzali place budowy, firmy budowlane, fabryki oraz firmy zajmujące się montażem instalacji elektrycznych. Dzięki temu uczniowie mieli możliwość porozmawiać z pracownikami, zapoznać się z metodami pracy, możliwością zatrudnienia na brytyjskim rynku pracy oraz sprawdzić sprzęt specjalistyczny.

 

 

W czasie wolnym uczniowie mieli okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc takich jak Bristol (Bristol Aquarium, Muzeum Miejskie, Katedrę, most wiszący); Bath (Łaźnie rzymskie, deptak); Londyn (Buckingham Palace, The Mall, St. James Park, Downing Street 10, Houses of Parliament, Big Ben, London Eye, Traffalgar Square, Westminster Abbey) ; Weston – super – Mare (deptak, molo, plaża).

Dzięki praktykom zawodowym uczniowie mieli niecodzienną szansę poznać angielską kulturę, tradycje i obyczaje. Próbowali potraw kuchni brytyjskiej, mogli obalić lub podtrzymać stereotypy dotyczące Brytyjczyków, zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Dodatkowo poszerzali swoją wiedzę zawodową, zdobywali nowe umiejętności i kwalifikacje, poznali ciekawe osoby. Co więcej rozwijali swoje zdolności zawodowe, lingwistyczne, adaptacyjne i społeczne w środowisku multikulturowym. W końcu zwiększyli swoja atrakcyjność na polskim i zagranicznym rynku pracy.

 


Podziel się z innymi:
Facebook - Lubię To:Czwartek, 9 Kwietnia 2020
imieniny: Maria, Marceli, Dymitr


Poprzednia galeria
2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008
Tablica ogłoszeń
Ostatnio
4,211,560 unikalne wizyty

od 2007, M.Juszczak, A.Wyskwar
Si-fusion. Vse pravice pridržane. Powered by PHP-fusion. Designed by Si-Fusion.