Artykuły » Z życia szkoły » Staż w Anglii 2018
Staż w Anglii 2018

Międzynarodowe staże zawodowe uczniów i nauczycieli z Garwolina

International vocational training for students and teachers from Garwolin

Od 02-11-2018 do 29-02-2020 w naszej szkole jest realizowany projekt w ramach programu Erasmus+.

Celem głównym projektu jest realizacja 160 godz. staży zawodowych dla 25 uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie. Uczniowie będą podzieleni na 2 grupy obejmujące następujące zawody: Gr. 1 – 15 osób (uczestnicy kształcący się w zawodzie Technik elektryk (5 osób), mechanik (5 osób) i budownictwa (5 osób), Gr. 2 – 10 osób (uczestnicy  kształcący się w zawodzie Technik informatyk (5 osób) i Technik usług fryzjerskich (5 osób);  .

Cel główny obejmuje także realizację 80 godz. staży w formie job-shadowing dla jednej grupy 10 nauczycieli szkoły w zakresie informatyki, mechaniki samochodowej, budownictwa, fryzjerstwa i elektryki.

Cele projektu są zgodne z priorytetami programu Erasmus+ (Przewodnik na rok 2018), z założeniami strategii Europa 2020 oraz zidentyfikowanymi potrzebami szkoły, jej uczniów i absolwentów oraz kadry dydaktycznej.

Uczniowie podczas miesięcznego pobytu w Wielkiej Brytanii będą odbywać staż i jednocześnie realizować swoją szkolna praktykę zawodową. Takie założenie stanowi innowację w szkolnym programie nauczania. Realizacja staży zawodowych pozwoli na poszerzenie wiedzy technicznej i praktycznych umiejętności zawodowych przez uczniów – przyszłych informatyków, fryzjerów, elektryków, mechaników samochodowych i budowlańców. Umożliwi im także poznanie nowych i ciekawych metod i technik stosowanych w swojej profesji. Nauczyciele to pedagodzy i praktycy z wieloletnim stażem pracy. Będą doskonalić swój warsztat pracy w formie job-shadowing w firmach angielskich.

Praktyki dla uczniów i nauczycieli w Anglii będę dużą szansą poznania innej kultury i mentalności oraz zdobycia cennego doświadczenia zawodowego.

Uczestnicząc w praktykach zagranicznych młodzi ludzie podniosą swoje kwalifikacje i kompetencje miękkie, co ułatwi im odnalezienie się na rynku pracy. Z zagranicznym doświadczeniem i nowymi kompetencjami po zakończeniu edukacji młodzież może ubiegać się o pracę zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej.

Dokumenty:

1. Regulamin rekrutacji 2018 - uczniowie