Artykuły » Z życia szkoły » Stypendyści 2017
Stypendyści 2017

Rekordowa liczba stypendystów w Dwójce!!!

18 uczniów Technikum nr 2 w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie otrzyma w tym roku stypendia w ramach programu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. Dwójka to rekordzista pod tym względem w skali powiatu garwolińskiego.

W ramach tegorocznej, trzeciej edycji, projektu koordynowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, przyznano 480 stypendiów. Łączna kwota stypendium dla jednego ucznia w roku szkolnym 2017/2018 wyniosła ponad 4700 zł. Za otrzymane wsparcie uczniowie mogą opłacić udział w dodatkowych zajęciach pozaszkolnych, kursach językowych, konferencjach, seminariach, warsztatach oraz sfinansować zakup literatury fachowej, pomocy dydaktycznych i oprzyrządowania. Projekt pozwoli uczniom szkół zawodowych podnosić kwalifikacje służące zwiększeniu konkurencyjności na rynku pracy w Unii Europejskiej oraz zmniejszyć liczbę osób bezrobotnych.

ZSP nr 2 w Garwolinie jest jedyną szkołą w powiecie garwolińskim, która w projekcie uczestniczy od trzech edycji. W roku szkolnym 2015/2016 ze wsparcia skorzystało dziewięciu uczniów Dwójki, rok później 21 (20 z technikum i 1 z zasadniczej szkoły zawodowej). W bieżącym roku szkolnym zaostrzono kryteria otrzymania stypendium. Średnia ocen na świadectwie musiała być wyższa niż 4.0, a przeciętna ocena z przedmiotów zawodowych musi przekraczać poziom 5.0. Mimo takich kryteriów, w ZSP nr 2 stypendium otrzymało w tym roku 18 uczniów.

W tym gronie znaleźli się: Piotr Rodak, Nikodem Majewski, Przemysław Dębek, Mateusz Dziubak, Piotr Walenda, Damian Imasz, Katarzyna Kucharska, Cezary Pytlarczyk, Katarzyna Głąbicka, Kamil Mikulski, Natalia Teperek, Grzegorz Zając, Marcin Osiak, Szymon Kozicki, Piotr Pyzerski, Kacper Żukowski, Kamil Skoczek, Szymon Sabat.

Stypendyści, przez cały rok szkolny, realizują tzw. Indywidualny Plan Rozwoju Zawodowego, który poszerza ich zainteresowania. Grzegorz Zając z kl. IV - technik pojazdów samochodowych będzie badał wpływ jakości spalin na stan silnika. – To bardzo ciekawy temat. Badania będą wykonywał na sprzęcie, którym dysponuje szkoła – podkreśla.

Współczesne technologie wykorzysta w projekcie Natalia Teperek. Tegoroczna maturzystka w zawodzie technikum usług fryzjerskich sprawdza, jak komputerowe projektowanie fryzur wpływa na wizerunek człowieka. Z kolei Katarzyna Kucharska (kl. IV technik żywienia i usług gastronomicznych) dowiedzie, że sposób podania wyrobów cukierniczych ma wpływ na zainteresowania konsumentów.

Temat wynikający z zastosowań internetu w systemach inteligentnych domów wybrał Przemysław Dębek z kl. IV technik informatyk. – Jestem w trakcie tworzenia symulacji prototypowego zarządzania domem z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Zastosuje do tego celu język programowania niższego poziomu Arduino oraz specjalny sterownik – opowiada 19-latek.

Z projektu stypendialnego skorzystają nie tylko uczniowie ostatnich klas. Piotr Walenda z kl. III technik elektryk zbada wpływ parametrów sygnałów wejściowych na stabilność pracy sterowników programowalnych.

tekst i zdjęcia Łukasz Korycki

Uczniowie Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP w Garwolinie, którzy otrzymali stypendium Marszałka Województwa Mazowieckiego na rok szkolny 2017/2018:

lp

Nazwisko i imię ucznia

Tytuł projektu edukacyjnego

Opiekun stypendysty

Rodak Piotr

IV TE

„Wpływ parametrów zasilania na pracę i skuteczność działania wyłączników różnicowo – prądowych”

Majewski Nikodem

IV TI

„Badanie problemu upgradowania                i implementacja do wyższej wersji – bazy danych z brakiem wcześniejszej kompatybilności –                  w oparciu o wybrany system zarządzania treścią CMS”.

Mirosław Juszczak

Dębek Przemysław

IV TI

„Stworzenie symulacji prototypowego, inteligentnego zarządzania domem z wykorzystaniem urządzeń mobilnych w oparciu o IoT”.

Mirosław Juszczak

Dziubak Mateusz

III TE

„Wpływ parametrów układów zasilających na pracę silników elektrycznych”.

Walenda Piotr

III TE

„Badanie wpływu parametrów sygnałów wejściowych na stabilność pracy sterowników programowalnych”.

Imasz Damian

III TE

„Wpływ na parametry sieci, wymiany układów sterowania elektromagnetycznych na układy logiczne.”

Kucharska Katarzyna

IV TŻiUG

„Jemy również oczami. Czy wygląd wyrobów cukierniczych oraz sposób ich podania ma wpływ na zainteresowanie konsumentów?”

Anna Liszewska

Pytlarczyk Cezary

IV TE

„Wykonywanie pomiarów eksploatacyjnych w instalacjach elektrycznych. Badanie wyłączników RCD. Sprawdzenie stopnia ochrony przeciwporażeniowej”.

Głąbicka  Katarzyna

IV TŻiUG

„Wykorzystanie maszyn, urządzeń i sprzętu w gastronomii”.

Anna Liszewska

Mikulski Kamil

II TE

„Badanie selektywności działania wyłączników nadprądowych w zależności od charakteru obciążenia”

Teperek Natalia

IV TUF

„Jak komputerowe projektowanie fryzur wpływa na wizerunek człowieka”.

Justyna Chlipalska

Zając Grzegorz

IV TPS

„Analiza spalin jako sposób diagnozy i oceny stanu technicznego jednostki napędowej”

Artur Zatyka

Osiak Marcin

IV TPS

„Wpływ stanu zawieszenia i geometrii na bezpieczeństwo i stabilność pojazdu”

Dariusz Zegadło

Kozicki Szymon

II TE

„Badanie skuteczności ochrony przeciwporażeniowej w zależności od odległości do miejsca występowania”.

Pyzerski Piotr

II TE

„Wpływ parametrów częstotliwości sieci zasilającej na jakość oświetlenia”

Żukowski Kacper

IV TI

„Optymalizacja  szkolnej strony internetowej pod kątem SEO.”

Łukasz Korycki

Skoczek Kamil

II TE

„Wpływ częstotliwości na pracę elementów analogowych”

Sabat Szymon

IV TI

„Technologie wykorzystywane do tworzenia witryn internetowych”.

Piotr Mysiak

Facebook - Lubię To: