O Szkole
Wydarzenia i Informacje
Bez kuchni ani rusz
Fryzjerstwo - Szkolenia
Fryzjerstwo na wesoło
Informacje o Przetargach
Koło krwiodawstwa
Praktyki zagraniczne
Świat Sportu
Szkolne Koło CARITAS
Szkolne koło PTTK
Technik Informatyk
Wiadomości z biblioteki
Z życia szkoły
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nawigacja
Artykuły » Bez kuchni ani rusz » Szkolenie we Włoszech
Szkolenie we Włoszech

ZAGRANICZNE SZKOLENIE
WE WŁOSZECH

 

W dniach 02 – 13.10 2017 odbyło się zagraniczne szkolenie w FORTES Impresa Sociale SRL, Włochy w ramach projektu „ Zagraniczna mobilność  uczniów i nauczycieli dla innowacyjnego modelu nauczania zawodu w szkołach sektora zielonego” Nr 2016-1-PLO1-KA102-025634, w którym brały udział nauczyciele z nasze szkoły pani Renata Głowala i pani Anna Liszewska.

Staż został zrealizowany w ramach projektu systemowego „ Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego przez Fundacje Rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Bogaty program dwutygodniowego szkolenia przewidywał udział w wielu seminariach, warsztatach i wyjazdach studyjnych. Wykładowcy i specjaliści włoscy wprowadzali uczestników w tajniki organizacji włoskiego  kształcenia zawodowego oraz wyzwań dla rolniczego szkolnictwa zawodowego w obliczu zmian na rynku pracy. Poznano regulacje prawne dotyczące organizowania i prowadzenia usługowej działalności gospodarczej dla i na obszarach wiejskich we Włoszech  i w Polsce. Wspólnie analizowano zagadnienia z zakresu innowacyjności w obowiązujących programach kształcenia zawodowego. Podczas stażu  uczestnicy zapoznali się ze  strukturą organizacyjną FORTES i programem szkolenia.   Wizyty  w szkołach: IIS Trentin Lonigo szkole o profilu rolniczym,  szkole II Parolini Bassano del Grappa , szkole rolniczo- winiarskiej w IPSIA Lampertico, pozwoliły porównać sposoby i programy kształcenia zawodowego. Beneficjenci uczestniczyli w Międzynarodowej Konferencji na temat „Dostępności szlaków turystycznych w Europie dla wszystkich”. Uczestnicy zapoznali się z tradycyjną produkcją oliwy w lokalnej wytwórni  Frantoilo di Valnogaredo.  Owiedzili gospodarstwo rodziny Oswaldo zatrudniające osoby niepełnosprawne przy produkcji ogrodniczej i winiarskiej. Poznano również zasady funkcjonowania centrum kulturalno – edukacyjnego, którego głównym mottem było nauczanie przez sztukę. Organizatorzy wyjazdu zadbali również o rozwój kulturalny uczestników organizując wycieczki po pięknych miastach  - Bassano, Padwa, Marostica, Werona, Sirmione, Wenecja, które pozwoliły  zapoznać się z tradycją i kulturą Włoch.

 

 

Więcej fotek na naszym profilu Facebooka...

 


Podziel się z innymi:
Facebook - Lubię To:Czwartek, 9 Kwietnia 2020
imieniny: Maria, Marceli, Dymitr


Poprzednia galeria
2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008
Tablica ogłoszeń
Ostatnio
4,211,594 unikalne wizyty

od 2007, M.Juszczak, A.Wyskwar
Si-fusion. Vse pravice pridržane. Powered by PHP-fusion. Designed by Si-Fusion.