Artykuły » Bez kuchni ani rusz » Warsztaty kelnerskie
Warsztaty kelnerskie

„Serwis specjalny”

Dnia 20 października 2017r  uczniowie klasy 1 TŻiUG uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Pana Grzegorza Górnika z Akademii Kelnerskiej. Warsztaty były poświęcone serwisowi specjalnemu owoców morza. Podczas szkolenia zostały omówione i zaprezentowane zasady nakrycia do homara, ślimaków, kawioru i ostryg. Ponadto dobrano odpowiednie dodatki i przedstawiono sposób konsumpcji ww. owoców morza. Uczniowie oprócz poszerzenia wiedzy i zdobycia nowych umiejętności mogli na żywo zobaczyć i dotknąć homara oraz ostrygi. Każdy uczestnik mógł poczuć się jak gość w restauracji i spróbować przygotowane owoce morza. Podczas szkolenia uczniowie bardzo chętnie degustowali serwowane owoce morza. W trakcie warsztatów Pan Grzegorz Górnik zaprezentował efektowne szablowanie wina musującego.

Warsztaty z serwisu specjalnego były bardzo ciekawe, a uczniowie byli zainteresowani i aktywni. Wyrazili chęć uczestnictwa w tego typu zajęciach w przyszłości.

Facebook - Lubię To:

Czwartek, 19 Lipca 2018