Artykuły » Z życia szkoły » Świetne wyniki sesji I-II 2017
Świetne wyniki sesji I-II 2017
Podsumowanie wyników egzaminów z kwalifikacji
w sesji styczeń – luty 2017

W tegorocznej sesji zimowej zdawalność egzaminów zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie wyniosła 74,6%. Wyniki 100-procentowe uzyskało 55 osób.

Do egzaminów w sesji zimowej podeszli uczniowie dziewięciu klas, w następujących zawodach: technik budownictwa (kwalifikacja B18 – kl. III TB, B30 – kl. IV TB), technik elektryk (E7– kl. III TE, E24 – kl. IV TE), technik pojazdów samochodowych (M18 – kl. III TPS, M42– kl. IV TPS), technik żywienia i usług gastronomicznych (T15 – kl. IV TŻiUG), technik informatyk (E14 – kl. IV TI), technik usług fryzjerskich (A23 – k. IV TUF).

Wyniki uczniów naszej szkoły są bardzo dobre. Ze 197 zdających uczniów, świadectwo otrzymało 147, czyli 74,6% zdających. W województwie mazowieckim średnia zdawalność wyniosła 64,7%. Upragniony dokument otrzymało również 14 uczniów przystępujących ponownie do egzaminu.

Bezkonkurencyjni byli uczniowie z klas trzecich podchodzący do egzaminu z kwalifikacji B18 i M18 – wszyscy zdali. Ponadto najlepiej w części praktycznej poradzili sobie uczniowie z kwalifikacji: E7 i E14 – 100% zdawalności oraz A23 – 91,3%. W części pisemnej najwyższe wyniki uzyskano z egzaminu: A23 (100%), T15 i E24 (95,8%), M42 (94,7%)
i E14 (90,5%).

Najlepsze wyniki z danej kwalifikacji uzyskali:

• E24 Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych- Jakub Romankiewicz – IV TE
  • E7 Montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych - Piotr Rodak i Cezary Pytlarczyk– III TE
  • M42 Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych - Radosław Nitka – IV TPS
  • A23 Projektowanie fryzur- Klaudia Zadrożna – IV TUF
  • B18 Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich - Jakub Kobziński – III TB
  • M18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych - Marcin Osiak i Konrad Pyra– III TPS
  • T15 Organizacja żywienia i usług gastronomicznych - Jakub Misiak – IV TŻiUG
  • E14 Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami - Dominik Rusak – IV TI
  • B30 Sporządzanie kosztorysów oraz przygotowywanie dokumentacji przetargowej - Przemysław Abramowicz – IV TB

W sześciu kwalifikacjach nasi uczniowie uzyskali wyniki lepsze niż średnie rezultaty w województwie mazowieckim. Szczegóły na wykresie poniżej.

Facebook - Lubię To:

Wtorek, 26 Września 2017