Nawigacja
Artykuły » Z życia szkoły » Nasi uczniowie liderami stypendiów dla uczniów szkół zawodowych
Nasi uczniowie liderami stypendiów dla uczniów szkół zawodowych

Uczniowie ZSP2 liderami
stypendiów dla uczniów szkół zawodowych!!!

Po raz kolejny  najzdolniejsi uczniowie z regionu otrzymali stypendia naukowe przyznane przez marszałka województwa mazowieckiego w ramach programów stypendialnych. Uroczystość wręczenia odbyła się 5 stycznia 2017 roku i była to już druga edycja. Gratulacje wyróżnionym złożyli marszałek Adam Struzik i członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Przypomnijmy, że o stypendium mogli ubiegać się gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali wysoką średnią ocen oraz odpowiednią liczbę punktów z testów na zakończenie szkoły podstawowej lub gimnazjum. Na dodatkowe punkty mogli liczyć finaliści i laureaci konkursów lub olimpiad przedmiotowych, a także uczniowie z rodzin wielodzietnych. Wśród uczniów szkół zawodowych o stypendium mogli ubiegać się uczniowie poniżej 24. roku życia, którzy spełnili szereg kryteriów, m.in. osiągnęli wysokie wyniki w nauce, ukończyli co najmniej II klasę szkoły zawodowej. Dodatkowe punkty otrzymali finaliści i laureaci konkursów lub olimpiad zawodowych o zasięgu co najmniej wojewódzkim oraz uczniowie z rodzin wielodzietnych. Stypendium marszałka, to ok. 413 zł miesięcznie dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych i 415 dla uczniów szkół zawodowych.

W delegaturze siedleckiej kryteria te wypełniło 54 kandydatów. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że aż 21 osób są to uczniowie ZSP nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie. Łącznie z powiatu garwolińskiego stypendium otrzymało 47 uczniów.

Pod względem zawodów najlepiej wypadli informatycy. Aż 8 uczniów technikum informatycznego zostało laureatami stypendium. Są to: Mateusz Jałocha, Krystian Bożek i Kamil Kołodziejek z klasy IV TI oraz Przemysław Dębek, Nikodem Majewski, Kacper Żukowski, Szymon Sabat i Daniel Graff z klasy III TI.

Z branży fryzjerskiej stypendium otrzymali: Natalia Teperek z klasy III TUF, Kacper Odziemczyk z klasy IV TUF.

Piotr Rodak z klasy III TE, Jarosław Głąbicki z klasy IV TE oraz Piotr Walenda i Mateusz Dziubak z klasy II TE to laureaci z branży elektrycznej.

Wśród laureatów branży mechanicznej znaleźli się zarówno uczniowie technikum jak i zasadniczej szkoły zawodowej. Są to: Marcin Osiak, Łukasz Ożarek i Bartłomiej Kubik z klasy III TPS oraz Marcin Tobiasz z klasy III MPS – uczeń szkoły zasadniczej zawodowej.

Ostatnią branżą wyróżnioną stypendium jest branża gastronomiczna, którą reprezentują Krystian Piątek i Katarzyna Kucharska z klasy III TŻiUG oraz Mateusz Czamara z klasy IV TŻiUG.

A oto lista wyróżnionych projektów, które realizowane są przez naszych uczniów w ramach uzyskanych stypendiów:

Lp

Nazwisko i imię ucznia

klasa

Tytuł projektu edukacyjnego

Opiekun stypendysty

Osiak Marcin

III TPS

Wpływ rozwoju technologii bezpieczeństwa biernego na łagodzenie skutków wypadku.

Jałocha Mateusz

IV TI

Wybór technologii topologii sieciowej do rozbudowy pracowni komputerowej.

Dębek Przemysław

III TI

Stworzenie zautomatyzowanego systemu zarządzania uruchamianymi systemami operacyjnymi w pracowni sieci komputerowych.

Majewski Nikodem

III TI

Jak dokonać specyfikacji i wyboru optymalnego systemu rozruchu i zarządzania stacją roboczą?

Żukowski Kacper

III TI

Badanie możliwości  rozbudowy szkolnej strony WWW o nowe funkcjonalności

Teperek Natalia

III TUF

Wpływ działania środków chemicznych na włosy i skórę głowy.

Justyna Chlipalska

Rodak Piotr

III TE

Wpływ kształtu przebiegu napięcia zasilania, na pracę cyfrowych układów scalonych.

Marcin Woźniak

Piątek Krystian

III TZiUG

Wpływ metod obróbki termicznej i technik przygotowania potraw na ich walory smakowe i wygląd ogólny.

Małgorzata Zadróżna-Piłka

Ożarek Łukasz

III TPS

Wpływ rozwoju technologii w samochodach na czynne bezpieczeństwo użytkowania w ruchu drogowym.

Artur Zatyka

Sabat Szymon

III TI

Wpływ urządzeń przewodowych                        i bezprzewodowych na poprawność                       i szybkość działania sieci komputerowych

Piotr Mysiak

Odziemczyk Kacper

IV TUF

Wpływ odżywczego działania preparatów pielęgnacyjnych na włosy i skórę głowy.

Justyna Chlipalska

Głąbicki Jarosław

IV TE

Badanie maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych, w oparciu o wykonane pomiary eksploatacyjne

Marcin Woźniak

Graff Daniel

III TI

Wpływ wyboru Systemów Zarządzania Treścią (CMS) na koszty wdrożenia.

Anna Kowalczyk-Barej

Kucharska Katarzyna

III TZiUG

Badanie wpływu dekorowania wyrobów cukierniczych na walory estetyczne produktu i wzbudzanie zainteresowania konsumentów.

Anna Liszewska

Bożek Krystian

IV TI

Analiza porównawcza systemów zarządzania treścią.

Walenda Piotr

II TE

Wpływ układów sterowania oraz regulacji silników BLDC na możliwości sterowania i regulacji układów napędowych.

Krzysztof Sikora

Dziubak Mateusz

II TE

Wpływ łączników elektromagnetycznych i elektronicznych na parametry przekaźników.

Krzysztof Sikora

Kołodziejek Kamil

IV TI

Nowoczesny design strony internetowej – współczesne narzędzia graficzne i animacja.

Czamara Mateusz

IV TŻiUG

Wpływ technik przygotowania napojów na cechy organoleptyczne

Małgorzata Zadróżna-Piłka

Kubik Bartłomiej

III TPS

Czy stare samochody i motocykle mogą być ciekawe i funkcjonalne w porównaniu z nowymi?

Tobiasz Marcin

III MPS (ZSZ)

Czy pojazdy zabytkowe są nadal piękne i funkcjonalne. Ujrzyj piękno w samochodach i motocyklach.

Facebook - Lubię To:

Sobota, 18 Listopada 2017