Artykuły » Z życia szkoły » Piotr Rodak Stypendystą PRM 2016/2017
Piotr Rodak Stypendystą PRM 2016/2017

Piotr Rodak z III TE

Stypendystą Prezesa Rady Ministrów

22 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

Stypendium wręczane jest od 1997 roku. Otrzymują je uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem i najwyższą średnią ocen w szkole lub wykazali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki.

Na uroczystości oprócz uczniów i dyrektorów szkół przybyli także goście specjalni:

• Pani Helena Nowak reprezentująca Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego,
  • Pani Elwira Hawryluk  reprezentująca Senatora Waldemara Kraskę,
  • Pan Marek Renik - Kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego
    w Siedlcach,
  • Ksiądz dr Paweł Kindracki - Wicedyrektor Wydziału Nauczania Kurii Diecezjalnej Siedleckiej,
  • Pani Bożena Piechowicz - Rektor Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach.

W bieżącym roku szkolnym dyplomy nagrodzonym uczniom wręczali: Pani Dorota Skrzypek-Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Pan Adam Skup-Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Pan Sylwester Różycki-Wicedyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Stypendium odebrało 39 uczniów ze szkół funkcjonujących na terenie Delegatury w Siedlcach. Z naszego powiatu nagrodzonych zostało 10 uczniów. Przedstawicielem naszej szkoły, podobnie jak w roku ubiegłym, był uczeń klasy III technikum elektrycznego – Piotr Rodak

To niecodzienne wydarzenie uświetniła swoim występem grupa wokalno- instrumentalna działająca przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.

Na zakończenie uroczystości Pani Dorota Skrzypek Mazowiecki Wicekurator Oświaty i Pan Adam Skup złożyli gratulacje i życzenia wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym uczniom.

Dyrekcja, nauczyciele oraz społeczność szkolna również gorąco gratulują Piotrkowi i życzymy mu dalszych sukcesów.

Facebook - Lubię To:

Niedziela, 24 Września 2017