Artykuły » Bez kuchni ani rusz » Gastro Warsaw Show 2016
Gastro Warsaw Show 2016

Warsaw Gastro Show

W dniu 27 października 2016r. uczniowie klas gastronomicznych naszej szkoły uczestniczyli w  Międzynarodowych Targach Gastronomicznych Warsaw Gastro Show.

Wystawcy – firmy branży gastronomicznej – prezentowali swoje produkty i nowe rozwiązania technologiczne w gastronomii. Równocześnie odbywały się liczne imprezy towarzyszące w których uczniowie mieli szansę uczestniczyć tj. szkolenie baristyczne, warsztaty kuchni różnych narodów oraz degustacje i poczęstunek. Wszystko to uczniowie mogli obserwować w tzw. Strefie Ucznia.

W tym samym czasie podczas targów odbyły się również ogólnopolskie konkursy. W konkursie kulinarnym „ Uczeń na medal” naszą szkołę reprezentował Krystian Piątek  z klasy III TŻiUG, który przygotował „Barszcz z uszkami z dorsza” i „Ragout z królika w cieście francuskim z puree z marchwi i anyżu oraz maślanej cukinii”.

W drugim konkursie „Hydrosommelier roku 2016” udział wzięli uczniowie naszej szkoły z klasy IV TŻiUG Mateusz Czamara i Patrycja Walicka. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiedzy  o wodzie, a następnie rozpoznanie dziesięciu zakodowanych wód mineralnych i źródlanych. Uczniowie z naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą na temat wody. Mateusz Czamara zajął 3 miejsce, a Patrycja  Walicka 4.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej fotek znajdziecie na naszym profilu Facebooka a poniżej i na kanale YouTube możecie obejrzeć relacje video z tego wydarzenia.

Tekst: Renata Głowala, Małgorzata Zadróżna Piłka

Zdjęcia i Filmy Piotr Mysiak

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Gastro Warsaw Show...
(także na kanale YouTube)