Artykuły » Z życia szkoły » Stypendia '2016
Stypendia '2016

Nasi Stypendyści!!!

168 najzdolniejszych uczniów z subregionu siedleckiego, otrzymało stypendia naukowe przyznane przez marszałka województwa mazowieckiego w ramach dwóch programów stypendialnych. Środki na ten cel pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. W tym gronie są również uczniowie z powiatu garwolińskiego.

Stypendia to przede wszystkim inwestycja w młodego człowieka, jego rozwój i przyszłość. Głównym celem stypendium jest wspieranie najzdolniejszej młodzieży z Mazowsza, by przyznana pomoc przełożyła się na lepszy start stypendystów w dorosłe życie.

420 zł miesięcznie będzie otrzymywać w tym roku każdy z 1120 najzdolniejszych uczniów z Mazowsza – 480 ze szkół zawodowych oraz 640 z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Tegoroczną nowością była możliwość ubiegania się o wsparcie finansowe przez uczniów szkół zawodowych. Do tej pory o stypendia mogła występować jedynie młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna.

W ramach programu stypendialnego – Najlepsza inwestycja w człowieka – w regionie siedleckim przyznano 109 świadczeń. Z 59 stypendiów dla uczniów szkół zawodowych 12 trafi do naszego powiatu. Największą grupę stypendystów w liczbie 9 uczniów ma nasza placówka. Trzy pozostałe stypendia trafiły do ZS w Miętnem (2) oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Sobolewie (1).

Stypendia otrzymali uczniowie, którzy w roku szkolnym 2014/2015 uzyskali wysoką średnią z trzech przedmiotów zawodowych (minimum 4,33) oraz uzyskali średnią ocen z dwóch wybranych przedmiotów ogólnych powiązanych z zawodem w zakresie rozszerzonym na poziomie nie niższym niż 4,50.

Zadaniem stypendystów jest opracowanie projektu, temat którego ściśle wiąże się z przyszłym zawodem ucznia.

A oto lista naszych stypendystów:

Jakub Bryzek – uczeń klasy IV technikum budowlanego. Opiekunem projektu jest pani Joanna Romanowicz.

Temat projektu: Konstruowanie i analiza kosztorysów robót budowlanych.

Piotr Mikulski – uczeń klasy III technikum informatycznego. Opiekunem projektu jest pan Mirosław Juszczak.

Temat projektu: Analiza pod względem optymalności rozwiązania i stworzenie dokumentacji schematu sieci komputerowej Lokalnej Akademii CISCO z uwzględnieniem możliwości rozbudowy.

Kamil Kołodziejek – uczeń klasy III technikum informatycznego. Opiekunem projektu jest pani Agnieszka Głaszczka.

Temat projektu: Wybór technologii stosowanych do stworzenia strony internetowej w oparciu o system CMS.

Rafał Radzik – uczeń klasy III technikum informatycznego. Opiekunem projektu jest pan Mirosław Juszczak.

Temat projektu: Zaproponowanie, zaimplementowanie i wdrożenie aplikacji internetowej wspomagającej proces nauczania języków obcych, umieszczenie jej na stronie internetowej www.zsp2garwolin.pl i rozpowszechnienie wśród uczniów i nauczycieli ZSP nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie, a także innych szkół.

Iwona Pawlak – uczennica klasy IV technikum usług fryzjerskich. Opiekunem projektu jest pani Justyna Chlipalska.

Temat projektu: Wpływ odżywczego działania roślin na włosy i skórę głowy.

Daniel Szostak – uczeń klasy III technikum budowlanego. Opiekun projektu jest pan Stanisław Jóźwiak.

Temat projektu: Wpływ konstrukcji i kształtu dachu na zawilgocenie ścian.

Damian Górka – uczeń klasy IV technikum informatycznego. Opiekunem projektu jest pan Łukasz Korycki.

Temat projektu: Wpływ rozbudowy szkolnej sieci komputerowej na jej przepustowość.

Paweł Malitka – uczeń klasy IV technikum informatycznego. Opiekunem projektu jest pan Łukasz Korycki.

Temat projektu: Serwis internetowy o tematyce informatycznej.

Klaudia Zadrożna – uczennica klasy III technikum usług fryzjerskich. Opiekunem projektu jest pani Justyna Chlipalska.

Temat projektu: Wpływ szamponów detergentowych na włosy.

Opracował: Grzegorz Rybak

Facebook - Lubię To: