Artykuły » Z życia szkoły » Kącik Kościuszkowski
Kącik Kościuszkowski

22 marca 2016 roku, niemal dokładnie w 222 rocznicę przysięgi Wodza na Krakowskim Rynku, w naszej szkole odbyła się uroczystość odsłonięcia popiersia patrona szkoły – Tadeusza Kościuszki.

Inicjatorkami specjalnych miejsc poświęconych patronowi były panie Anna Gruszczyńska i Kinga Piesiewicz. Wykonaniem projektu zajęła się klasa II technikum budowlanego pod kierunkiem pana Stanisława Jóźwiaka. Szczególne podziękowania składamy następującym uczniom: Klaudii Siwek, Jakubowi Rogali, Wiktorowi Rogowskiemu, Przemysławowi Zadrożnemu i Michałowi Tkaczykowi.

Zebrani na uroczystości uczniowie obejrzeli prezentację nt. życia i działalności tego wielkiego Polaka, a następnie Kacper Kęsik odczytał wiersz Marii Konopnickiej pt. „Przysięga”. W dalszej części przedstawiciele klas wraz z panią dyrektor udali się do popiersia patrona, gdzie p. Kinga Piesiewicz, p. Stanisław Jóźwiak oraz przedstawiciel społeczności uczniowskiej – Dawid Gugała z klasy IV TUF uroczyście przecięli szarfę.

Po oficjalnych uroczystościach zgromadzeni obejrzeli akademię z okazji zbliżającej się Wielkiej Nocy, którą przygotowały panie Agnieszka Głaszczka i Elżbieta Ruta wraz z uczniami klas I, II, III technikum usług fryzjerskich, II kucharz, II technikum informatycznego oraz I technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji fotograficznej  z tego wydarzenia na naszym profilu Facebooka...

...Kliknij aby obejrzeć album...

Grzegorz Rybak

Facebook - Lubię To: