Każdego roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, który odbywa się wiosną.

Niestety pandemia pokrzyżowała również te plany i konkurs został zawieszony. Wychodząc jednak naprzeciw napotkanym trudnościom, organizatorzy zdecydowali się na przeniesienie konkursu w sferę online, przekładając 24. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej na jesień 2020 roku.

Tematyka tegorocznych eliminacji obejmowała Księgę Liczb oraz 1 List św. Pawła do Koryntian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem.

W naszej szkole troje uczniów wzięło udział w tym konkursie: Marta Szostak z kl. 2TF, Piotr Banaszek z kl. 2 TPS5 i Piotr Zalewski z kl. 2 TI po gimnazjum.

Duży sukces odniósł Piotr Zalewski z kl. 2 TI zajmując szóste miejsce na poziomie diecezjalnym. Piotr otrzymał dyplom oraz cenne nagrody: min. Power Bank oraz Słownik Biblijny.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Joanna Płatek